ELEVI SĂLĂJENI, PREMIAŢI LA OLIMPIADA NAŢIONALĂ ȘI LA CONCURSUL PE MESERII

Evaluare utilizator: / 0
Cel mai slabCel mai bun 

ELEVI SĂLĂJENI, PREMIAŢI LA OLIMPIADA NAŢIONALĂ ȘI LA CONCURSUL PE MESERII

 

DIN ARIA CURRICULARĂ TEHNOLOGII

 

La Olimpiada Naţională și la Concursul pe meserii din aria curriculară Tehnologii, competiții desfășurate, simultan, în mai multe județe ale țării, elevii sălăjeni au obținut următoarele rezultate:

 

1. Premiul al III-lea: Bogdan Sergiu, clasa a XII-a, Colegiul Tehnic "Alesandru  Papiu Ilarian" – Zalău, profesori coodonatori Tudoricescu Radița, Jurj Ioan, Domeniul Electronică, automatizări, telecomunicaţii (Prahova).

2. Premiul al III-lea: Kolozsi Marton - Tamas, clasa a XI-a, Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” Zalău, Sălaj, profesori coodonatori Lupaş Viorica, Cristea Elvira, Souca Trifan, Domeniuul Construcţii, instalaţii şi lucrări publice (Tulcea).

3. Mențiune: Chiş Mariana – Rebeca, clasa a XII-a, Liceul Tehnologic “Mihai Viteazul” Zalău, Sălaj, profesori coodonatori Lupaş Viorica, Cristea Elvira, Souca Trifan, Domeniuul Construcţii, instalaţii şi lucrări publice (Tulcea).

4. Mențiune: Peter Andraș,  clasa a XII-a, Colegiul Național „Simion Bărnuțiu” Șimleu Silvaniei, profesori coodonatori Șerban Bianca-Adriela, Nosal Mariana-Nicoleta, Berek Aliz-Ildikő, Domeniul Economic, administrativ, comerț (Hunedoara).

5. Premiul special: Bota Maria -Anateea, clasa a V-a, Şcoala Gimnazială  Nr. 1 Ip, profesor coodonator  Roşan  Maria, Disciplina Educație tehnologică și aplicații practice (Sălaj).

6. Premiul special: Egri Kriszta, clasa a VI-a,  Scoala Gimnazială "Báthory István" Șimleu Silvaniei, profesor coodonator  Vida Ana Margareta, Disciplina Educație tehnologică și aplicații practice (Sălaj).

7. Premiul special: Lăpuşte  Larisa-Binaca, clasa a VII-a,  Şcoala Gimnazială “Andrei Mureşanu” Cehu Silvaniei, profesor coodonator Radu Olga, Disciplina Educație tehnologică (Sălaj).

8. Premiul special:  Călugăru Raul, clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială ”Corneliu Coposu” Zalău, profesor coodonator Jurcă Viorel, Disciplina Educație tehnologică (Sălaj).

9. Mențiune specială: Birta Estera Ioana, clasa a XI-a, Învățământ profesional, Liceul Tehnologic nr. 1 Surduc, profesori coodonatori Gogota Ana, Ilieș Bogdan, Stanca Mariana, Domeniul Industrie textilă şi pielărie/confecționer produse textile, (Timiș).

 

 

 

Adauga comentariul tau