Cu permisul suspendat si cu alcool la volan

EXCLUSIV! Ambasada romana greu de prins la telefon in China
11 august 2012
A cazut de la o inaltime de 1,5 metri
13 august 2012

Cu permisul suspendat si cu alcool la volan

În noaptea de 10/11 august, poliţiştii Secţiei de Poliţie Rurală Sărmăşag, l-au identificat,  în trafic, pe M. Nicolae, în vârstă de 38

 

ani, din localitatea Bobota, conducând autoturismul,  pe DN 1F, prin localitatea Sărmăşag, iar permisul de conducere era suspendat din data de 22.06.2012.  Totodată, şoferul a refuzat şi testarea cu aparatul alcooltest în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.

Pe numele bărbatului poliţiştii au întocmit acte premergătoare începerii urmăririi penale pentru comiterea infracţiunilor prevăzute de art. 86, aln. 2 şi art.87, aln. 5 din OUG 195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice, republicată.

 

În data de 10 august a.c., ora 12,53, poliţiştii şimleuani l-au depistat, în trafic, pe K. Iosif, de 24 ani, din Şimleu Silvaniei, în timp ce conducea autoturismul, prin localitate, având autorizaţia provizorie de circulaţie expirată, din data de 09.08.2012.

Tânărul, este cercetat de oamenii legii pentru comiterea infracţiunii de conducere pe drumurile publice a unui autoturism neînmatriculat şi cu număr fals de înmatriculare.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *