RECORD DE VITEZA PE AUTOSTRADA
9 februarie 2014
Tanar cercetat pentru ucidere din culpa
10 februarie 2014

Azi in data de 09.02.2014 incepand cu orele 18:00 a avut loc returul meciului numarul

400 dintre Csv Municipal Zalau VS Cvm Tomis Constanta. Meciul a fost condus de catre: A1 Szabo-Alexi, Paul (Oradea), A2 Pop, Tudor (Cluj Napoca), T1 Viorel Lucaiu, T2 Mircea temian, T3 Cristian Boroianu, T4 Dan Hadade. Desi inceputul meciului a fost unul echilibrat din pacate la finalele primului set Tomis Constanta a castigat cu scorul de 25 – 21, iar setul  al-II-lea a fost luat din nou de catre constanteni cu acelasi scor ca si setul precedent. In setul III spiritele s-au cam incins la  echipa zalauana, iar arbitrul principal a acordat primul si singurul cartonas galben al meciului. Dupa o disputa scurta meciul se incheie cu scorul de 16 – 25. In urma infrangerii suferite de zalauani, Constanta isi pastreaza postul de lider al clasamentului urmata pe locul II de CSV Municipal  Zalau.