Medalie de bronz pentru jandarmul sălăjean Chiş Dan

PLOAIE: REFULEAZA CANALIZAREA
28 septembrie 2015
Ploi, vant si vreme rece
29 septembrie 2015

Medalie de bronz pentru jandarmul sălăjean Chiş Dan la Campionatul Naţional de Karate al Ministerului Afacerilor Interne- 2015

În perioada 22-25 septembrie a.c., Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne a organizat la Timişoara finala Campionatului de

Karate, competiție la care au participat peste 40 de sportivi, reprezentanţi ai structurilor M.A.I. din întreaga ţară. Aceştia au concurat în cadrul a două probe – kata, respectiv kumite, pe categorii distincte, feminin şi masculin.

Inspectoratul Judeţean de Jandarmi Sălaj a fost reprezentat la această competiţie de plutonierul major Chiş Dan care a avut o comportare foarte bună reuşind să se claseze pe locul III la proba de kata individual.

De asemenea, la finalul competiţiei în urma însumării punctelor obţinute de către reprezentanţii structurilor M.A.I. participante, echipa Jandarmeriei Române, s-a clasat pe locul II la general, obţinând medaliile de argint.

Competiţia a fost câştigată de echipa Poliţiei Române, pe locul III situându-se echipa Inspectoratului General al Poliţiei de Frontieră.