Pompierii salajeni campioni cu patru victorii

Incendiu provocat de un copil aflat in plasament
14 mai 2012
Autoutilitara in flacari
14 mai 2012

În perioada 09-11.05.2012, s-a desfăşurat în municipiul Oradea „Cupa A.S.P.R” (Asociaţia sportivă a pompierilor din România) ediţia

2012, faza interjudeţeană la minifotbal unde alături  de echipele reprezentative ale Inspectoratelor pentru situaţii de urgenţă ale judeţelor Bihor, Bistriţa Năsăud, Cluj şi Maramureş a participat şi echipa Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă „Porolissum” al judeţului Sălaj.

În urma disputării meciurilor echipa sălăjeană s-a clasat pe prima poziţie cu patru victorii
din patru posibile.( Isu Sălaj a câştigat cu 4-2 cu Isu Cluj, 3-0 cu Isu Bistriţa şi Bihor şi 2-1 cu Isu
Maramureş). De asemenea, titlul de cel mai tehnic jucător al competiţiei i-a revenit lui Toth Karoly component al echipei noastre.
Acest rezultat foarte bun a calificat echipa în faza finală a competiţiei. Componenţa lotului
sălăjean a fost următoarea: Mărcuş Gheorghe, Chiş-Ciure Nicolae, Drîmbe Florin, Dragomir Ioan,
Toth Karoly, Magdaş Ioan, Crişan Cristian, Ardelean Ilie, Bukovinski Deszo, Cosma Tiberiu. Aceştia au fost conduşi spre victorie de către şeful lotului Gale Gavril.