Concurs de îndreptări la sala Dracula Gym

Stefana a castigat un tricou personalizat Dracula Gym
20 octombrie 2021
Concurs de indreptari la sala Dracula Gym
23 octombrie 2021

Vineri sportivii de la sala Dracula Gym s-au intrecut intr-un concurs de forta, pentru a testa nivelul de pregatire la disciplina powerlifting. Au participat 4 sportivi: Codrin Florin Boldor, Lucian Ardelean, Rares Ghilea si Alin Ilies. Concursul s-a desfasurat in sistem open si proba a fost indreptarile cu bara. Chiar daca pentru unii a fost primul concurs de acest fel, iar emotiile au fost mari, au reusit sa treaca peste aceste tensiuni si sa ridice greutati care le-a pus la incercare corpul si psihicul. Dupa trei incercari clasamentul a fost urmatorul: Locul 4 Codrin Florin Boldor, locul 3 Lucian Ardelean, locul 2 Rares Ghilea si locul 1 Alin Ilies. Toti sportivii au fost premiati cu diplome, primele 3 locuri cu medalii, iar locul 1 cu cupa.

Felicitari si succes in continuare la concursurile care vor urma.