Salajul reprezentat in Croatia
29 septembrie 2007
WWE: Lovitura de teatru!
4 octombrie 2007

ztvEtapa a6-a a Ligii aIV-a salajene a culminat cu derby-ul primelor doua ocupante a locurilor 1, respectiv 2 inaintea acestei etape. Pe stadionul Municipal, FC Zalau a primit vizita celor de la Flacara Halmasd, intr-un meci incarcat cu o mare tensiune, care i-a determinat pe jucatorii celor doua combatante sa recurga la un joc dur, cu …

… multe intreruperi si insulte, de o parte si de cealalta. Toate sperantele simleuanilor de la Halmasd au fost spulberate inca de la inceputul meciul, ei intrand practic pe teren condusi cu 1-0, deoarece jucatorul gazdelor de la FC Zalau, Marian Ignat a deschis scorul chiar in primul minut, la prima actiune a jocului. Flacara a avut ocazia sa reduca din diferenta in minutul 56, insa Mandrut suteaza peste poarta dintr-un penalty. Zalaul a profitat de ratarea oaspetilor, si a majorat scorul la 2-0 prin acelasi Ignat in minutul 65, lovitura de gratie a fost data de Maior, proaspat intrat in teren care a facut ca tabela sa arate 3-0 in minutul 79.

FC Zalau – Flacara Halmasd 3-0 (Ignat 1' 65'; Maior 79')

Someşul Galgau – Juventus Crişeni 0-1 (Pausan 22')

Gloria Bobota – Favorit Crasna 0-3 (Baraian 19'; Roman 35'; Muntean 85')

Dumbrava Galgau – Gloria Meseşeni 5-2 (Vancea 5'; Fazacas 33' 52'; Muresan 73'; Pop 81'/ Gombos 8'; Agrijan 48')

Somesul Ileanda – AS Nusfalau 8-0 (Tamas 22'; Pop 44'; Ruscal 51' 80'; Bene 76' 90'; Cotut 84; Ardelean 82')

Venus Maieriste – Rapid Zimbor 4-1( Micle 54' 62' 92'; Ghirutan 79'/ Adolean 28')

Grand Gym Jibou – AS Logistic Zalau 0-1 (Jeler 40')

Silvania Cehu – Rapid Jibou 3-2 (Zsigo 3'; Pop 10'; Simionca 56'/ Teglas 50' 84')