Cei mai buni sportivi ai Salajului

Steaua vs Dinamo
Steaua vs Dinamo
1 noiembrie 2008
Sere Sandor
Interviu cu satmareanul Sere Sandor, vicecampion mondial la culturism, versiunea WFF
3 februarie 2009

Cei mai buni sportivi ai Salajului

KarateClasamentul celor mai buni sportivi din Salaj

1. CALIN MARINCAS – C.S. FAVORIT ZALAU – C.S.BUDOKURAI SAMURAI – 95 p.

HUNEDOARA – Karate Traditional

antrenor Ianos Simo

– loc V – C.M.Karate Traditional Seniori – fukugo

– loc I – C.E. Karate Traditional Shotokan Fudokan Seniori – fukugo

– loc I – “ Seniori – kumite echipe

– loc II – “ Seniori – kumite individual

– loc III – “ Seniori – kata individual

* loc IV – C.N. Karate Traditional FUDOKAN Seniori – kata individual
* loc II – “ Seniori – kumite individual
* loc II – “ Seniori – fukugo
* loc III – C.N. Karate Traditional Seniori – kata individuial
* loc III – “ Seniori – kumite individual
* loc II – “ Seniori – fukugo

2. PAULA TODORAN – C.S.M. “ARMATURA” ZALAU – Atletism – 69,96 p.

antrenor Mirel Seisanu

– loc III – C.Balcanice de Senioare – individual

– loc I – C.N. Semimaraton Senioare – individual

– loc I – C.N. Semimaraton Senioare – echipa

– loc I – C.N. Alergare pe Munte – individual

– loc I – C.N. Alergare pe Munte – echipa

– loc I – C.N. Cros Senioare – echipa

– loc I – C.N. Cros Senioare – individual

– loc III – C.N. Sala 3000 m

– loc II – C.N. Pista 5000 m

3. CRISTIAN BOLDUT– C.S.VIDALIS ZALAU – Karate Kyokushin – I.K.O.2 – 52,50 p.

antrenor Cristian Boldut

– loc IV – C.European Seniori – kata

– loc V – C.European Seniori – kumite

– loc I – C.N. Kumite Seniori – kumite

– loc I – C.N. Kata Seniori – kata

4. ANDRADA VINCZE – C.S.M.”ARMATURA” ZALAU – C.S.S. ZALAU – Tenis de Masa

antrenor Victor Puie – 22,20 p.

– loc II – C. Balcanic Junioare – individual

– loc III – C. Balcanic Tineret – dublu

– loc III – C. Balcanic Junioare – echipa

– loc III – C. Balcanic Junioare – dublu

– loc II – C.N. Seniori Seniori – dublu

– loc III – C.N. Juniori – dublu

– loc III – C.N. Juniori – echipa

– loc II – C.N. Tineret – dublu

– loc III – C.N. Tineret – individual

5. ROXANA CIORDAS – C.S.M. “ ARMATURA” ZALAU – Box – 20 p.

antrenor Ioan Popa

– loc III – C.E. Tineret

– loc I – C.N.Tineret

6. IONUT BALTAN– L.S. “ AVRAM IANCU “ ZALAU – Atletism – 19,86 p.

antrenor Teodor Bidian

– loc II – C. Balcanic de Cros – echipe

– loc II – C.N. Sala 1500 m

– loc II – C.N. Semimaraton – echipe

– loc III – C.N. Semimaraton

– loc III – C.N. de Juniori – 3000 obstacole

7. DAN PERTA – C.S. VIDALIS ZALAU –Karate Kyokushin – I.K.O.2 – 15 p.

antrenor Cristian Boldut

– loc V – C.European Seniori – kumite

8. SIMONA MAXIM – C.,S.M. “ ARMATURA “ ZALAU – Atletism – 14,96 p.

antrenor Mirel Seisanu

– loc III – C. Balcanic Seniori – echipa

– loc I – C.N. Semimaraton Seniori – echipa

– loc I – C.N. Cros Seniori – echipa

– loc I – C.N. Alergare pe Munte

– loc II – C.N. Maraton Seniori – echipa

9. ROLAND BARNUTIU – C.S. “ OMEGA “ SIMLEU SILVANIEI – Karate Modern

antrenor Gheorghe Pop – 14 p.

– loc II – C.E. Karate Shotokan – kumite echipe –cadeti

– loc I – C.N. Karate Shotokan – kumite juniori

– loc II – C.N.Karate Shotokan – kumite tineret

– loc I – C.N.Karate Interstiluri – kumite cadeti

– loc III – C.N. Karate Interstiluri – kumite juniori

– loc I – C.N. Karate Interstiluri – kumite tineret

10. SABINA PAPITA – C.S.M. “ ARMATURA “ ZALAU – Box – 12,50 p.

antrenor Ioan Popa

– loc V – C.E. Tineret

– loc I – C.N.Tineret

NOTA :

Punctajul s-a acordat in baza urmatoarelor criterii :

* criteriile din Anuarul Sportului ;
* aportul in puncte pentru clasificarea judetului in clasamentul A.N.S. ;
* procent intre 0 – 20 % dat de conducerea D.S.J. Salaj in functie de medaliile si punctele obtinute la competitiile internationale oficiale, impactul si popularitatea ramurii de sport in judet.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.