11 august 2007
Handbal de prima clasa la ZALAU !
13 august 2007

ztv

In perioada 11-12 august 2007, la Bucuresti, a avut loc Finala Campionatului National de Atletism – tineret, competitie la care Clubul Sportiv Municipal Armatura Zalau a fost reprezentat de sase sportivi .

Clik Read More pentru a afla performantele atletilor salajeni !

Atletii nostri au reprezentat cu mandrie sportul salajean obtinand rezultate foarte bune la probele la care au concurat.

Paula Todoran s-a impus categoric la cele doua probe la care s-a inscris, 10.000 m respectiv 5.000 m, obtinand medalia de aur la fiecare proba. Balota Ionut si Simona Maxim au obtinut medalia de bronz la cursa de 5.000 m masculin respectiv feminin. Juniorul George Guset a fost foarte aproape de medalie ( la 12 cm ), el a obtinut doar locul IV, stabilindu-si tot-odata un nou record personal 13,76 m.

Un alt sportiv, Bita Samuel, cu dubla legitimare la CSM Armatura Zalau si CSM Drobeta, a obtinut locul doi si medalia de argint la proba de 3.000 m obstacole !